انجام موفق پایان نامه در مقطع دکتری توسط موسسه تز دکترای ایرانیان

چگونه می توان با همکاری یک موسسه خوب انجام دادن پایان نامه در مقطع دکتری را آسان کنیم؟

انجام دادن پایان نامه در مقطع دکتری برای اغلب دانشجویان امری دشوار و زمان بر به شمار می رود. از همین رو ضروری است تا در طول دوره ی دکتری نسبت به انجام آن اقدام نمایید. در این راه طولانی کمک گرفتن از مشاوران و موسسه های مخصوص امری ضروری به شمار می رود. چرا که اغلب دانشجویان دکتری، در آغاز راه برای شروع کردن پایان نامه ی خود نیاز به راهنمایی دارند تا از سردرگمی خارج شوند و در حین انجام پایان نامه نیز لازم است افرادی نسبت به قرار گرفتن آن ها در مسیر درست اطمینان حاصل نمایند و از بالا بودن کیفیت مقاله مطمئن شوند. از این رو اغلب دانشجویان جهت انجام دادن رساله دکتری خود به موسسه مشاوره مراجعه می کنند. وجود یک موسسه مشاوره حرفه ای می تواند تاثیر به سزایی در تسهیل امر نگارش پایان نامه دارد. البته این تاثیر در صورت حرفه ای بودن موسسه بسیار بیشتر می باشد. به همین جهت، پیدا کردن یک موسسه ی مشاوره ی حرفه ای یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویان دکتری می باشد.

 

اهمیت انتخاب یک موسسه مشاوره حرفه ای

حرفه ای بودن موسسه ای که دانشجویان جهت انجام پایان نامه دکتری خود به آن مراجعه می کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. چرا که در صورت یک مشاوره ی درست می توان پایان نامه را بسیار سریع تر و هم چنین با کیفیت بالاتری انجام داد. بالعکس در صورتی که موسسه مشاوره ی نادرستی به شما دهد، افزون بر عدم تسهیل کار شما در امر پایان نامه نویسی، زمان بسیار بیش تری از شما گرفته می شود و هم چنین ممکن است پایان نامه ی شما با مشکل اساسی روبرو گردد.

 

انتخاب موسسه مشاوره حرفه ای پایان نامه دکتری

همان طور که ذکر شد حرفه ای بودن موسسه ی مشاوره ی پایان نامه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. موسسه مشاوره حرفه ای دارای خصوصیاتی می باشد که می توان با استناد به آن ها انتخاب مناسبی انجام داد. در ادامه ی مطلب به چند نمونه این خصوصیات اشاره می گردد:

 

اعتبار

از جمله مهم ترین مسائلی که در رابطه با موسسه های مشاور پایان نامه دکتری لازم است بررسی نمایید، اعتبار موسسه می باشد. لازم است دقت نمایید که نام موسسه مشاوره ی انتخابی شما در اداره ثبت به تایید رسیده باشد در غیر این صورت این موسسه مشاوره قابل اعتماد نیست. از جمله راه هایی که می توان از طریق آن موسسات غیرمعتبر از معتبر را شناسایی نمود، قرار داد بستن می باشد. موسسه های مشاوره معتبر با طرف حساب خود قرارداد می‌بندند. افزون بر این عدم دارا بودن شماره حساب شخصی جهت واریز هزینه، دارا بودن مکان مشخص و قابل دسترس و هم چنین عدم دارا بودن نام های متعدد از جمله خصوصیات شرکت های معتبر می باشد.

تجربه

افزون بر معتبر بودن تجربه و قدمت موسسه ی مشاوره رساله ی دکتری نیز از در زمینه انجام مشاوره حائز اهمیت بسیاری می باشد. تنها میزان سابقه ی یک موسسه ی مشاوره نشان دهنده ی میزان حرفه ای بودن آن نیست. بلکه کیفیت سابقه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می شود. حسن سابقه ی موسسه ی مشاوره را می توان از مراجعه کنندگان سابق به موسسه متوجه شد. نمونه های سابق پیشین می تواند نمایانگر این باشد که موسسه به میزان کافی حرفه ای و کاربلد می باشد. شما می توانید از دانشجویانی که سابقا به موسسه مراجعه نموده اند تحقیق نموده و نظر آن ها را جویا شوید.

 

 

قیمت‌

امروزه نجومی بودن قیمت ها به عنوان ملاکی جهت حرفه ای بودن موسسه ها تلقی می شود. اما ضروری است در نظر داشته باشید که قیمت بالا همواره نشان دهنده ی کیفیت مناسب نیست و هم چنین پایین بودن قیمت نیز همیشه این معنی را نمی دهد که موسسه مشاوره پایان نامه دکتری از خدمات شایسته ای برخوردار نیست. بلکه می توانید موسسه های حرفه ای و معتبر زیادی را مشاهده نمایید که با هزینه ی مناسب و معقولی به ارائه ی خدمات می پردازند.

 

 

اولویت علم

پیش از انتخاب موسسه ی مشاوره پایان نامه مقطع دکتری لازم است دقت نمایید که نخستین اولویت موسسه بر گسترش و ترویج علم باشد. چرا که اولین و مهم ترین هدف نگارش پایان نامه ترویج و گسترش دانش می باشد. موسساتی که به جای راهنمایی شما در نگارش صحیح پایان نامه به دنبال راه هایی برای تقلب و کپی کردن می باشند، قطعا علاوه بر این که کمکی به شما نمی کنند، مشکلات فراوانی نیز برای شما به وجود می آورند.

 

 

پیگیری

پیگیر بودن موسسه ی مشاوره مقطع دکتری از دیگر نکات مهمی است که لازم است پیش از انتخاب به آن توجه فرمایید. از آن جایی که انجام پایان نامه ی مقطع دکتری امری زمان بر و طولانی به شمار می رود، لازم است در این بین یک مشاور پیگیر در کنار شما باشد تا از مسیر اصلی منحرف نشوید. افزون بر این در موسسات معتبر مشاوره پایان نامه، مشاوران امکان ارتباط برقرار کردن غیر حضوری را نیز به دانشجو می دهند تا در صورت نیاز و روبرو شدن با مشکلات گوناگون بتوانند با آن ها ارتباط گیرند. وقفه های طولانی مدت و عدم پیگیری مرتب مشاور می تواند منجر به ایجاد مشکلات اساسی شود.

 

 

مسئولیت پذیر بودن

یک موسسه ی حرفه ای مشاوره پایان نامه لازم است برای انجام پایان نامی شما برنامه ریزی دقیقی انجام دهد و شما را موظف نماید تا مطابق برنامه ی تعیین شده پیش بروید. هم چنین مبلغی که در قرار داد تعیین می شود نیز باید مطابق این برنامی مشخص شده باشد و هیچ گونه تغییری در آن رخ ندهد. گاهی برخی از موسسه ها با به تاخیر انداختن زمان تحویل پایان نامه و در فشار گذاشتن دانشجو، اقدام به گرفتن هزینه های بیش تر می کنند. مسلما این رفتار اصلا حرفه ای نیست و لازم است تا پیش از قرار داد بستن با موسسه در این رابطه مذاکرات جدی را با موسسه انجام دهید و نکات مهم را در قرار داد ذکر نمایید.

 

 

تضمین کار

از دیگر مشخصاتی که یک موسسه ی حرفه ای را دیگر موسسات متمایز می نماید، مسئله ی تضمین کیفیت می باشد. موسسات مشاوره پایان نامه ی حرفه ای به جهت اطمینان از تخصص بالای مشاوران خود کیفیت پایان نامه ی شما را تضمین خواهند نمود و در صورتی که پایان نامه ی شما موفق به اخذ نمره ی خوبی نشد، تمام و یا درصدی از هزینه ای که صرف کرده اید را باز می گردانند. همین امر می تواند تا خیال شما را تا حدودی از بابت کیفیت پایان نامه ی خود راحت نماید.

 

 

استخراج مقاله خوب

استخراج مقاله از پایان نامه ی دکتری حائز اهمیت ویژه ای برای دانشجویان می باشد. اما پیش از استخراج مقاله از پایان نامه دکتری، ارزش بالای پایان نامه اهمیت دارد. در واقع لازم است پایان نامه ی با کیفیتی نگارش نمایید تا به تبع نمره ی خوبی از آن کسب نمایید. برای اخذ نمره ی خوب در پایان نامه دکتری خود ضروری است ابتدا با معیارهای موثر در پایان نامه آشنا شوید.

 

 

شیوه نمره دهی پایان نامه ها دکتری

در پایان نامه که ۱۸ نمره به ارائه ی پایان نامه تعلق می گیرد. در واقع منظور از ارائه ی پایان نامه تکمیل نگارش پایان نامه و هم چنین دفاع از آن می باشد. اما ۲ نمره ز دیگر به چاپ مقاله اختصاص داده می شود. در صورتی که دانشجویان موفق به چاپ پایان نامه ی خود در مجلات معتبر داخلی و یا خارجی شوند، موفق به کسب این ۲ نمره می شوند. معیارهای مهم در نمره دهی پایان نامه دکتری نمره ای که به پایان نامه ی دکتری شما اختصاص داده می شود، با ارزیابی موارد خاصی تعیین می شود که اطلاع شما از این موارد می تواند شما را در کسب نمره ی بالاتر یاری نماید. از جمله ی این موارد و معیارهای موثر می توان به این موارد اشاره نمود:

 

 

کاربردی بودن پایان نامه

سطح بالای علمی
شیوه ی تجزیه و تحلیل مطالب در پایان نامه
نتیجه گیری مناسب
تعداد و اعتبار منابع
شیوه ی نگارش و قلم پایان نامه
انسجام مطالب پایان نامه
استفاده از جداول، اشکال و نمودارها در پایان نامه
شیوه دفاع پایان ‌نامه و تسلط دانشجو روی آن
پذیرش پایان نامه و انتشار آن در مجلات معتبر علمی پژوهشی

 

 

شیوه اخذ نمره ۲۰ پایان نامه دکتری

همان طور که ذکر شد ۱۸ نمره پایان نامه شما متعلق پایان نامه شما و ۲ نمره ی دیگر جهت چاپ پایان نامه ی شما در مجلات معتبر داخلی و خارجی می باشد. به همین دلیل چنانچه دانشجویی تمایل به کسب نمره ی بالا از پایان نامه دکتری خود دارد لازم است نسبت به چاپ پایان نامه ی خود در مجلات معتبر اقدام نماید. مقصود از مجلات معتبر علمی، مجلاتی اند که در وزارت علوم، وزارت بهداشت و یا کمسیون نشریات دانشگاه آزاد اسلامی تصویب شده اند. لازم به ذکر می باشد که نمره ۲۰ پایان نامه به دانشجویانی اختصاص داده می شود که افزون بر اخذ ۱۸ نمره ی کامل از نگارش پایان نامه و دفاع از آن و هم چنین کسب ۲ نمره از انتشار مقاله ی خود در مجلات معتبر، دست کم دارای یک مقاله ISI دارای IF از پایان نامه ی دکتری خود می باشند. چاپ مقاله دانشجویان در مجلات انگلیسی دارای نمره اضافی است. البته ضروری است ارائه ی پایان نامه ی دانش جویانی که به زبان انگلیسی نگارش شده است نیز انگلیسی باشد.

 

 

اهمیت نمره پایان نامه دکتری

پایان نامه دکتری در معدل کل فرد تاثیر دارد. نمره ی ۱۹ تا ۲۰ برای پایان نامه سطح عالی ، ۱۸ بسیار خوب، ۱۶ تا ۱۸ خوب و ۱۴ تا ۱۶ قابل قبول می باشند. این سطوح از نمرات برای پایان نامه قابل قبول است اما نمراتی که زیر ۱۴ قرار می گیرد، در سطح غیرقابل قبول قرار می گیرد.

 

 

اهمیت استخراج مقاله از پایان نامه

همان طور که ذکر شد لازم است برای انتشار پایان نامه دکتری در مجلات معتبر و کسب ۲ نمره، ابتدا مقاله را از آن استخراج نمود. افزون بر این استخراج پایان نامه در مصاحبه هایی جهت پذیرش در دانشگاه ها و یا استخدام شغل ها حائز اهمیت بسیاری می باشد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد پایان نامه با مقاله متفاوت می باشد و لازم است مراحلی را جهت استخراج مقاله از پایان نامه لازم است تا مراحلی را طی نمایید. البته لازم به ذکر است که محتوای کلی مقاله و پایان نامه یکسان است.

 

 

نحوه استخراج مقاله از پایان نامه

اولین نکته ای که در رابطه با استخراج مقاله از پایان نامه ی خود باید به آن توجه داشته باشید، عنوان پایان نامه ی شماست. برخی از عناوین موجود در پایان نامه ها را می توان به دو یا چند مورد مجزا تقسیم بندی نمود و از هر مورد یک مقاله ی مجزا استخراج نمود. با این توصیف بسته به این که در مقاله کدام مورد توضیح داده شده در پایان نامه مد نظر شماست، موارد دیگری چون تحلیل داده ها، چکیده، مقدمه، نتیجه گیری و … نیز تغییر پیدا می کنند. البته در صورتی که پایان نامه ی شما تنها قابلیت استخراج یک پایان نامه را دارد، می توان بخش هایی مانند چکیده، مقدمه و … را عینا کپی نمود. هم چنین می توان بخش هایی از جمله نتایج را نیز در مقاله ی استخراج شده از پایان نامه خلاصه نمود. نکته ی بسیار مهمی که موظف به رعایت آن می باشید، نحوه و قواعد نگارش پایان نامه ای می باشد. در این صورت لازم است قوانین و قواعد مقاله نویسی را رعایت فرمایید که مجله ای که قصد چاپ مقاله ی خود در آن را دارید، وضع نموده است. برای مثال لازم است به شیوه ی رفرنس نویسی در مجله ی مورد نظر مراجعه نموده و رفرنس مقاله ی خود را مطابق آن تغییر دهید.

 

 

نکاتی در رابطه با استخراج چکیده از پایان نامه

در صورتی که تنها یک مقاله استخراج شده از پایان نامه داشته باشیم، چکیده ی آن را می توان به همان صورتی که در پایان نامه نگاشته شده است، استخراج نمود. اما اگر چند مقاله از پایان نامه قابل استخراج باشد، لازم است تا چکیده با مطابق با هر کدام از عناوین مخصوص به خود نگاشته شود. از جمله نکاتی که در رابطه با چکیده ی مقاله، موظف به رعایت آن ها می باشید می توان به تعداد کلمات چکیده اشاره نمود. تعداد کلمات چکیده ی مقدمه لازم است در حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰ باشد. افزون بر این لازم است توجه داشته باشید که از جملات خبری و در زمان ماضی بعید در چکیده ی مقاله خود استفاده نمایید. از جمله مواردی که لازم است در چکیده مقاله به آن اشاره نمود می توان به هدف و اهمیت پژوهش، کاربرد، نتایج و یافته ها و نحوه ی انجام پژوهش اشاره نمود.